Eredivisie vrouwen team van excelsior en bvv barendrecht

Excelsior Rotterdam en BVV Barendrecht slaan de handen ineen en nemen vanaf volgend seizoen met een gezamenlijk team deel aan de Eredivisie Vrouwen. Hiermee krijgt de regio Rotterdam voor het eerst een vrouwenteam op het hoogste niveau.

Omarmen
Op dit moment bestaat de Eredivisie Vrouwen uit acht teams: Achilles ‘29, ADO Den Haag, Ajax, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV, FC Twente en Telstar VVNH. ,,Wij wilden als Excelsior het vrouwenvoetbal graag omarmen’’, zegt algemeen directeur Ferry de Haan. ,,Wij wisten dat BVV Barendrecht die stap ook wilde maken en daarom zijn we met elkaar om de tafel gaan zitten.’’

Goed gevoel
,,Al na het eerste gesprek met Ferry de Haan van Excelsior en Niels Redert van Excelsior4All hadden wij daar een goed gevoel bij’’, zegt voorzitter Martin Seltenrijch van BVV Barendrecht. ,,Wij hadden al eens eerder over deelname aan de Eredivisie Vrouwen gesproken. Nu speelt ons hoogste vrouwenteam in de Topklasse en dit is dus een logisch vervolg voor ons.’’

Mooie vervolgstap
,,In deze regio was er behoefte aan een vrouwenteam op het hoogste niveau’’, weet De Haan. ,,Als Excelsior wilden wij dit graag oppakken. Wij willen innovatief zijn en daar hoort vrouwenvoetbal ook bij. Je ziet dat vrouwenvoetbal ook internationaal steeds serieuzer wordt. Excelsior is bovendien een toegankelijke club, onze sportclub is dit seizoen met veel succes begonnen met meisjesvoetbal en dit partnership met deze prachtige amateurvereniging is een mooie vervolgstap.’’

Populair
,,Bij BVV Barendrecht wordt al heel lang door vrouwen gevoetbald’’, vult Seltenrijch aan. ,,Ik ben zelf tien jaar voorzitter en toen ik begon werd er al door vrouwen gevoetbald bij BVV Barendrecht. Vrouwenvoetbal is populair binnen onze vereniging. Wij hebben vier seniorenteams en vijf meisjesteams. In Barendrecht is vrouwenvoetbal populair, maar ook in de rest van Nederland is vrouwen- en meisjesvoetbal de snelst groeiende sport.’’

Promoten
Voor Excelsior is het maatschappelijke aspect van het vrouwenvoetbal ook belangrijk. ,,De begeleiders van ons team zullen tevens een belangrijke rol gaan spelen bij het meisjesvoetbal van Sportclub Excelsior en bij het promoten van het meisjesvoetbal in de stad’’, stelt De Haan. ,,Dat kan onder meer via clinics op de Cruyff Courts waar wij nu al wekelijks actief zijn, maar ook op andere manieren. Wij zijn hierover ook in gesprek met de gemeente.’’

Voldoende talent
De komende periode gaan Excelsior Rotterdam en BVV Barendrecht het kader rond het team opzetten; een trainer/trainster, een coördinator en een teammanager. Daarnaast moet uiteraard een selectie worden samengesteld met speelsters tussen de 17 en 24 jaar. Het team zal gaan trainen bij BVV Barendrecht en wedstrijden spelen in Barendrecht en Rotterdam. ,,Wij hebben hier voldoende talent rondlopen, maar de Eredivisie is weer een ander niveau’’, weet Seltenrijch. ,,Dus ik schat in dat ruim de helft van de selectie van buiten zal moeten komen.’’

Voetbaltalent
,,Onze ambitie is dat we de selectie op termijn willen samenstellen met speelsters uit de opleidingen van BVV Barendrecht en Excelsior’’, geeft De Haan aan. ,,We calculeren in dat we het sportief gezien lastig zullen krijgen in het eerste seizoen, maar wij verwachten ook dat naar aanleiding van de bekendmaking dat voetbaltalenten zich zullen aanmelden. Deze regio herbergt immers flink wat voetbaltalent.’’

Meer informatie in onderstaande interviews van RTV Rijnmond


Gerelateerd nieuws

do 13 april 2017

Mvo-ontbijt op woensdag 17 mei in stadion woudestein

Stichting Excelsior4All organiseert ook dit jaar een MVO-ontbijt voor partners en vrienden. Details over dit ontbijt…

Lees meer

do 30 maart 2017

Volg stichting Excelsior4All via social media

Stichting Excelsior4All is sinds kort actief op verschillende social media kanalen. Via deze kanalen kun je…

Lees meer

Contact