Spelers en speelsters lezen digitaal voor tijdens de Voorleesdagen

De Nationale Voorleesdagen gaan vandaag van start. Net alles in deze periode zijn ook de jaarlijkse voorleesdagen anders dan anders. Vanwege de coronamaatregelen en het feit dat de scholen momenteel gesloten zijn, vinden de Nationale Voorleesdagen online plaats.

Via de pijler educatie verlenen Excelsior4All en Excelsior Rotterdam al jaren medewerking aan de Nationale Voorleesdagen. Deze beginnen traditiegetrouw met het Nationale Voorleesontbijt. Bekende Nederlanders gaan dan naar scholen toe om voor te lezen. Op die manier laten zij zien dat ook zij voorlezen belangrijk vinden. Jaarlijks bezoeken onze selectiespelers verschillende Excelsior Schools om voor te lezen en te vertellen waarom lezen belangrijk en vooral ook leuk is.

Ook dit jaar zouden verschillende spelers van ons mannen- en vrouwenteam langs scholen gaan, maar vanwege de coronacrisis is dit helaas niet mogelijk. Daarom hebben we video’s opgenomen met Maarten de Fockert. Thomas Oude Kotte, Julia Ibes en Simara van der Valk. Zij lazen ieder twee fragmenten voor uit jeugdboeken voor verschillende leeftijden. Deze video’s worden in de komende dagen in diverse groepen van de Excelsior Schools vertoond. Zo kunnen kinderen die momenteel thuis onderwijs volgen, toch genieten van de Nationale Voorleesdagen.

,,Het is jammer dat we niet gewoon met spelers en speelsters bij onze Excelsior Schools op bezoek kunnen gaan’’, zegt projectcoördinator Demi van der Heiden. ,,Ervaring leert dat kinderen het altijd leuk vinden als profvoetballers in hun klas langskomen. De huidige situatie in Nederland en op de scholen vroeg deze keer om een andere oplossing. Iedereen moet zich immers aan de richtlijnen houden en daarom hebben we voor deze vorm gekozen. met deze video’s kunnen de kinderen toch luisteren naar onze spelers en speelsters die voorlezen uit populaire kinder- en jeugdboeken.’’

Maarten de Fockert, doelman van Excelsior Rotterdam en zelf een liefhebber van lezen, leest online voor uit de boeken ‘Afblijven’ van Cary Slee en ‘Leuke Voetbal avonturen’. ,,Wij hopen dat de kinderen door de fragmenten die wij voorlezen benieuwd zijn naar de rest van het boek en zelf verder gaan lezen. Lezen is belangrijk, maar ook gewoon leuk. Daarom roep ik kinderen graag op om dat te doen. Het is een stuk leuker dan alleen televisiekijken of op de iPad zitten.’’

De favoriete jeugdboeken van onze spelers:

Uiteraard waren wij ook benieuwd naar wat nou de favoriete jeugdboeken zijn van de spelers en speelsters die de voorleesvideo’s hebben ingesproken. Maarten de Fockert noemt de klassieker ‘Robinson Crusoe’ van Daniel Defoe als zijn favoriete jeugdboek: ,,Dat vond ik echt een heel leuk boek. Avontuurlijke verhalen spreken mij aan en dat is dit zeker. Het gaat over iemand die in een moeilijke situatie terechtkomt, maar er toch het beste van maakt.’’

Thomas Oude Kotte herinnert zich dat hij als klein kindje genoot van het boek ‘Rupsje Nooitgenoeg’: ,,De rups eet zich als het ware door het boek in en ik was altijd weer benieuwd waar de rups uit zou komen.’’

Julia Ibes kiest voor de serie ‘Hoe overleef ik…’ van Francine Oomen. ,,Die boeken gingen over verschillende fasen in je leven waar je door die boeken iets over te weten kon komen. Toen ik naar de brugklas ging las ik bijvoorbeeld ‘Hoe overleef ik de brugklas’.’’

Simara van der Valk kreeg van haar ouders het boek ‘Dolfje Weerwolfje’ van Paul van Loon: ,,Die vond ik heel leuk om te lezen. Een heel spannend verhaal en daar hield ik wel van. Je had er meerdere delen van en die vond ik altijd leuk om te lezen.’’

Meer Nieuws

di 11 juni 2024

Nieuwe gezichten bij Football Memories #5: Annie de Jong

Annie de Jong combineert haar liefde voor de camping (april/oktober) met die voor Excelsior Football Memories.…

Lees meer

di 4 juni 2024

Nieuwe gezichten bij Football Memories #4: Ton de Reus

Op de vraag wat de in Blijdorp opgegroeide Ton de Reus (81) in zijn werkzame leven…

Lees meer

Contact